Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur”

www.oktawa.woak.bialystok.pl

Przed nami XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur”!

W 2020 roku festiwal odbędzie się w dniach 30 lipca – 2 sierpnia. Główna scena – jak co roku – stanie na białostockim Rynku Kościuszki, zawitamy też do kilkunastu miejscowości województwa podlaskiego.

Podlaska Oktawa Kultur to nie tylko barwne tańce i stroje, ale też piękna muzyka. Co roku na festiwalu poznajemy dźwięki charakterystyczne dla kultur z różnych stron świata - nie inaczej będzie podczas tegorocznej edycji, na której wystąpią zespoły z różnych stron Świata a także z Polski.

Choć festiwal naturalnie się rozszerza i nie zamyka się na propozycje zespołów z odległych zakątków świata, nadal jednak jego niewątpliwym atutem jest obrazowanie poprzez muzykę, taniec i sztukę zróżnicowania kulturowego województwa podlaskiego. Co roku prezentujemy widzom, turystom i uczestnikom festiwalu to, co mamy najpiękniejsze i najbardziej wartościowe.

Sukces wydarzenia jest również rezultatem stale poszerzającej się współpracy regionalnej i międzynarodowej zaangażowanych w jego organizację samorządów, instytucji, organizacji pozarządowych, sponsorów i artystów. Współpraca ta natomiast przyczynia się do zwiększania atrakcyjności regionu zarówno wśród jego mieszkańców, jak i licznych turystów.

Już dziś zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie!

Informacje bieżące o POK, a także wideo i fotoreportaże z poprzednich edycji dostępne są na stronie: www.oktawa.woak.bialystok.pl

[ powrót ]