„Życie jest piękne” - nowa wystawa

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku oraz członkowie grupy fotograficznej „FOTOspółdzielnia” zapraszają 29 listopada 2019, o godz. 18:00, do Spodków WOAK-u przy ul. św. Rocha 14 na wernisaż wystawy fotografii pt. „Życie jest piękne”.

Grupa „FOTOspółdzielnia” działa pod patronatem WOAK-u od ponad dwóch lat, pod kierunkiem fotografika Cezarego Fabiszewskiego, oraz Adama Ślefarskiego.

Wystawa pt. „Zycie jest piękne” to prace w obiektywach białostockich pasjonatów fotografii, których cechuje ogromna ciekawość, chęć ciągłego rozwoju oraz niepohamowana potrzeba tworzenia: Ewy Czarniakiewicz, Marii Safarewicz, Krzysztofa Borowskiego, Marcina Makarskiego, Jarosława Popławskiego, Piotra Łozawika, Krystiana Andraki, Cezarego Fabiszewskiego i Adama Ślefarskiego.

Wstęp wolny
Więcej informacji udziela Dział Sztuk Plastycznych WOAK
tel. 85 740-37-15,
galeria@woak.bialystok.pl


fot. Krzysztof Borowski


Wystawa malarstwa „Natura i architektura”

Fotoreportaż z wernisażu:

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza na wystawę malarską pod tytułem „Natura i architektura”. Otwarcie ekspozycji odbyło się 25 października, o godz. 18.00, w Galerii „Spodki”, przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku.

Wystawa jest pokłosiem tegorocznych warsztatów malarskich, które WOAK zorganizował w sierpniu tego roku w Drohiczynie. Wzięło w nich udział 20 osób, w większości byli to mieszkańcy Białegostoku, ale również Czeremchy, Rogowa, Wasilkowa, Kordowa, Gdańska, Warszawy, czy Monachium. Powstało ponad 60 obrazów olejnych i akrylowych oraz fotografie, które kiedyś przypomną miejsca, ludzi i zdarzenia. Kuratorami pleneru byli instruktorzy WOAKu: Krystyna Kunicka i Adam Ślefarski.
Nieprzypadkowo właśnie Drohiczyn stał się miejscem pleneru. To dawna stolica Podlasia, z zabytkowymi budynkami, które tworzą niepowtarzalny klimat. Urokliwe położenie nad rzeką Bug sprawia, że przyroda staje się dopełnieniem i piękną oprawą architektury, zarówno tej murowanej, jak i drewnianej. Miejsce centralne pleneru – Góra Zamkowa, nieco tajemnicza, niezwykle barwna kolorami zbyt wczesnej jesieni, będąca zarówno oazą spokoju, jak i radości tworzenia, wspaniale wpływała na atmosferę i motywowała do pracy przy sztalugach.

Więcej informacji udziela Dział Sztuk Plastycznych WOAK
tel. 85 740-37-15,
galeria@woak.bialystok.pl

[ powrót ]